Agnieszka Świderska​

terapeuta, terapeuta par, mediator,

Mediator, terapeuta par. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Polskiego Centrum Mediacji I Oddział w Warszawie. Ukończyła cykl szkoleń i warsztatów z zakresu pracy z parą – diagnozy problemów, pracy z parą w sytuacji zdrady, pracy z parą pozostającej w konflikcie. Ponadto brała udział w licznych szkoleniach z zakresu mediacji organizowanego przez Polskie Centrum Mediacji.

Specjalizuje się w terapii par, małżeństw, prowadzeniu mediacji rodzinnych, mediacji około rozwodowych.

Aktywnie uczestniczyła w rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy zwaśnionymi stronami, starając się znaleźć przyczynę sporu, ustalić oczekiwania stron i doprowadzić do tego, by zechciały ze sobą rozmawiać. Podkreśla, jak ważna jest umiejętność obiektywnego spojrzenia z zewnątrz i znalezienia sposobu na wyciszenie emocji i nakłonienie stron do próby znalezienia rozwiązania zanim dojdzie do etapu, w którym dialog już nie jest możliwy. Jest zwolenniczką szukania rozwiązań, polubownych metod rozwiązywania sporów. Z sukcesem prowadziła negocjacje, w celu zawarcia porozumienia akceptowalnego przez strony konfliktu.

Prywatnie pasjonatka książek. Z zainteresowaniem poznaje kulturę, historię i kuchnię innych krajów, podczas podróży próbuje rozeznać się w klimacie danego miejsca, by choć przez chwilę poczuć się jak tubylec. Lubi ludzi i najważniejsza dla niej jest rozmowa, w której każda strona ma dużo przestrzeni na wypowiedź, ale też na wysłuchanie swojego rozmówcy.

Specjalizacja: pary, rodziny
terapia par, terapia rodzin, para w sytuacji konfliktu, zdrady, mediacje rodzinne, wsparcie okołorozwodowe

Call Now Button