Jolanta Gołąb​

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta specjalizujący się w terapii par oraz rodzin. W kręgu jego zainteresowań pozostają ponadto zaburzenia lękowe (zaburzenie lękowe uogólnione, fobie), chroniczny stres. Ukończyła Wydział Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Posiada certyfikat „Praktyk Zastępowania Agresji” Instytutu Amity. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach. Obecnie w trakcie 4 letniego kursu z zakresu psychoterapii w Szkole Psychoterapii Centrum CBT w Warszawie. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym i systemowej terapii rodzin. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.


Doświadczenie zdobywała pracując z rodzinami dysfunkcjonalnymi oraz obciążonymi problemem alkoholowym w Poradni Uzależnień dla dzielnicy Warszawa-Bemowo przy ulicy Czumy w Warszawie. Uczestniczyła w grupach terapeutycznych na różnym poziomie zaawansowania oraz grupach wsparcia dla osób współuzależnionych. W Poradni Zdrowia Psychicznego przy ulicy Wrocławskiej w Warszawie zajmowała się pacjentami cierpiącymi na zaburzenia lękowe (fobie, OCD) oraz doświadczających chronicznego stresu. Pracowała pod opieką superwizora. W oddziale psychiatrycznym szpitala Wolskiego w Warszawie zdobywała doświadczenie w pracy z pacjentamiz rozpoznaniem zaburzeń lękowych (zaburzenie lękowe uogólnione, fobie). W szpitalu im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu prowadziła zajęcia psychorysunku i choreoterapii. Uczestniczyła w systemowej terapii rodzin pod opieką doświadczonego superwizora. Obecnie pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy, gdzie zajmuje się psychoterapią indywidualną oraz pracą z rodzinamipotrzebującymi wsparcia. Jest członkiem składu orzekającego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.​


W pracy terapeutycznej kieruje się założeniem, że rozmowa, wysłuchanie siebie nawzajemprzełamuje nawet największe bariery.

Specjalizacje: młodzież, dorośli, rodziny
porady psychologiczne, problemy w rodzinie, problemy nastolatków, złość, zaburzenia lękowe, depresja

Call Now Button