Katarzyna Sokołowska​

psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień

Psycholog, psychoterapeutka, specjalistka psychoterapii uzależnień. Terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Z ludźmi pracuje od 2004 roku. Posiada doświadczenie w pracy w terapii indywidualnej w zakresie radzenia sobie ze stresem i złością dla osób, które zauważają u siebie problemy w relacjach.
Swoje umiejętności zdobywała pracując m.in. na Oddziale Terapii Uzależnień oraz w Poradniach Leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia.
Pracowała również z ofiarami przemocy, uzależnionymi/współuzależnionymi, DDA i DDD, osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania oraz z osobami LGBT.
Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Społecznej Psychologii Klinicznej.

W pracy terapeutycznej sednem jest dla niej relacja. Pracuje w podejściu psychodynamicznym, wykorzystując elementy terapii behawioralno-poznawczej i narracyjnej.
Oprócz Studium Terapii Uzależnień ukończyła również czteroletnią Szkołę Psychoterapii STR-Systemowa Terapia Rodziny i z tego elementu edukacji bardzo dużo czerpie w pracy z pacjentem.

Obserwuje i poznaje ludzi, dzięki którym nieustannie się uczy i zdobywa mnóstwo doświadczeń. Swoją pracę regularnie superwizuje. Dzięki temu może skuteczniej pomagać pacjentom i stale się dokształcać.
Jej wielką życiową pasją są zwierzęta, bardzo kocha psy, z niesłabnącą radością i zaciekawieniem obserwuje ich zachowania. Wychowuje dwa teriery irlandzkie, od których wciąż uczy się pokory, odpowiedzialności oraz empatii i szacunku do świata.  

Specjalizacja: młodzież, dorośli
terapia uzależnień, terapia współuzależnionych, terapia DDA, kryzys w relacji, terapia agresji i złości, akceptacja, samoocena