Łukasz Prusaczyk​

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, terapeuta. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując od 2002 roku z fundacją Contusio Celebri, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Integracja, na oddziale psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego, oddziale psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, oraz jako terapeuta Camp America International Exchange Programme w USA. Pracuje w Psychologicznej Poradni Rodzinnej w Warszawie jako psycholog – terapeuta. Pod stałą superwizją, kontrolą pracy psychoterapeutycznej.

Pracuje w podejściu integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elementów psychologii humanistycznej. Uczestnik czteroletniej Szkoły Psychoterapii i Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończył psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego.

Ukończył szereg szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego. Uczestnik treningów interpersonalnych i intrapsychicznych organizowanych przez Laboratorium Edukacji i Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Prowadzi szkolenia z zakresu asertywności, treningi antystresowe i rozwoju osobistego.

W swojej pracy stosuje metodę focusingu, który oznacza skupienie na własnym ciele i uświadomienie sobie tego, co czujemy w danej chwili. Jest to narzędzie szanujące autonomię klienta oraz dobrze się sprawdzające z osobami, które są zarówno przytłoczone emocjami i impulsami lub też zablokowane czy odcięte. W walce z depresją wykorzystuje teorię i praktykę uważnej obecności, czyli mindfulness.

Pomaga parom, młodzieży i osobom dorosłym, którzy cierpią z powodu depresji, nerwicy, agresji, niskiego poczucia własnej wartości, przeżywającym kryzys w relacji, w rodzinie, również tym szukającym sensu. Specjalista od komunikacji interpersonalnej i budowania zdrowych relacji w bliskich związkach, rodzinie.

Kieruje się dewizą, że sztuką jest zrozumienie, nie ocenianie.

​Prywatnie fan sportów zimowych, miłośnik szybowców i kina skandynawskiego. 

Specjalizacja: młodzież, dorośli, pary
terapia skoncentrowana na emocjach, terapia agresji, obniżony nastrój, samoocena, problemy w relacji, zaburzenia psychosomatyczne, terapia egzystencjalna

Call Now Button