Monika Faderewska ​

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychotraumatolog, interwent kryzysowy, terapeuta EMDR. Ukończyła Psychologię ogólną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i studia podyplomowe na kierunkach: Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa oraz Psychotramatologia.​

Jest certyfikowaną terapeutką EMDR, metody, która ułatwia przetworzenie trudnych doświadczeń i emocji. Metoda ta jest zalecana do pracy z traumami przez WHO (Światową Organizację Zdrowia). EMDR daje bardzo dobre efekty przy doświadczeniach traumatycznych, długotrwałych traumach w dzieciństwie (zaniedbanie emocjonalne, dorastanie w rodzinie alkoholowej), w zaburzeniach lękowych, zaburzeniach odżywiania, depresji i zaburzeniach osobowości (bordeline, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne). Sprawdza się też przy pracy nad przeszkadzającymi, negatywnymi przekonaniami („jestem beznadziejny”, „nie poradzę sobie”), w problemach z nawiązaniem i utrzymaniem bliskich relacji.

Pracuje w podejściu behawioralno- poznawczym ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn powstania danego problemu i mechanizmów, które doprowadziły pacjenta do obecnego stanu. Bardzo często możliwe okazuje się powiązanie obecnych problemów z wcześniejszymi doświadczeniami, kiedy to klient „nauczył się” reagowania i radzenia sobie z emocjami w określony sposób. Świadomość, skąd dany mechanizm pochodzi już daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Z jednej strony pozwala na zrozumienie problemu, a z drugiej pozwala na „rozpracowanie” przyczyny i tym samym poprawia funkcjonowanie tu i teraz. Pomaga osobom odzyskać kontrolę nad swoim życiem w kryzysie lub po doświadczeniu traumatycznym (np. wypadek komunikacyjny).
Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w biznesie, pracowała w międzynarodowej firmie, nie są jej obce pułapki kariery zawodowej, uwikłanie w pracoholizm i tzw. uzależnienie od korporacji.

Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie. Prowadzi i szkolenia z radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej, szkolenia dla menedżerów, jest ekspertem w planowaniu i przeprowadzeniu oceny kompetencji metodą assessment center. Prowadzi superwizje pracy trenerów.

Obecnie uczestniczka stażu w Pionie Pomocy Dzieciom w Akademickim Centrum psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, gdzie pod stałą superwizją pomaga dzieciom z ADHD i problemami szkolnymi. Ukończyła szkolenie Diagnoza i terapia zespołu Aspergera w CBT.

Prywatnie mama trzech nastoletnich córek, właścicielka domowego zwierzyńca składającego się z czterech kotów i dwóch królików. Pasjonatka nauki i osobistego rozwoju.


Specjalizacja:​ dzieci, młodzież, dorośli
zaburzenia lękowe, obniżony nastrój, relacje, samoocena, wypalenie zawodowe, stres, żałoba, rozstanie, ptsd

Call Now Button