OFERTA

​​terapia złości, stres, nerwica, ataki agresji, trening zastępowania agresji, wypalenie zawodowe, wybuchy złości, agresji, napięcie, problemy w relacjach, dolegliwości fizyczne, furia.

ZŁOŚĆ

Twoje ciało zaczyna krzyczeć? Jedna iskra dzieli Cię od wybuchu? Masz już dość życia w ciągłym napięciu? Nie panujesz nad złością, która pojawia się znikąd, niszczy Twoje relacje z otoczeniem i wzbudza poczucie winy?

Oferujemy psychoterapię złości i terapię agresji w formie indywidualnej terapii lub Treningu Zastępowania Agresji w zależności od natury problemu pacjenta.

  • ​Psychoterapia niekonstruktywnej złości oparta jest na technikach poznawczo-behawioralnych, ze szczególnym uwzględnieniem terapii skoncentrowanej na emocjach i treningu relaksacji.
  • Trening zastępowania agresji to 10 1,5 h sesji, które stanowią całościowy program walki z zachowaniami agresywnymi.
    Więcej w zakładce obszary pomocy/Trening zastępowania agresji. 

Złość- jest to uczucie, które towarzyszy każdemu z nas na co dzień. Jednak kiedy zaczyna przybierać patologiczne rozmiary powinniśmy zastanowić się nad tym czy sami potrafimy się z nią uporać i czy nie należy udać się po pomoc.

Czym jest złość?

Złość to spowodowana strachem emocjonalna reakcja, która pojawia się, gdy nie możemy osiągnąć zamierzonego celu i tracimy poczucia kontroli. Złość jest często powiązana z powtarzającym się oddziaływaniem czynników stresogennych. Osoba narażona na działanie bodźców stresogennych, bez poczucia możliwości reakcji na nie często zaczyna reagować złością. Fundamentem złości jest strach.

Złość pełni funkcję komunikacyjną. Może być wyrażana krzykiem lub wręcz przeciwnie ignorancją. Może być również wyrażana w sposób fizyczny. Złość jest często wyrażana w nieakceptowalny społecznie sposób, dlatego, że emocję złości jest ciężko kontrolować, a wiąże się to z wyrzutem adrenaliny i przyspieszoną akcją serca.

Złość kumulowana w ciele sieje spustoszenie, zaś wylewana na otoczenie przynosi cierpienie bliskim i Tobie.

Dlaczego się złościmy?

Nie lubimy i nie chcemy czuć złości, często mamy też z jej powodu poczucie winy, oskarżamy się o to, że jesteśmy złymi ludźmi. Napięcie i stres, które się w nas znajdują, nie mają ujścia, nawarstwiają się, kumulują, aż w końcu wybuchają postaci ataku złości. Długookresowe skrywanie emocji może powodować, że ostatecznie dochodzi do punktu krytycznego często w najmniej spodziewanych okolicznościach i przy niewinnej zupełnie osobie. Wyładowanie może nastąpić na przykład w sklepie podczas zakupów, czy wobec kolegi z pracy, czego wcale nie chcemy i nie jest dla nas dobre.

Zdarza się też czasami, że chcemy być uprzejmi i zjadamy nieposolone danie w restauracji albo tracimy swój czas słuchając kolejnej oferty z banku lub operatora sieci telefonów komórkowych. Zamiast konsekwentnie odmówić czy upomnieć się o sól, rezygnujemy z naszej potrzeby dla społecznej akceptacji. a potem gdzie indziej np. w domu lub pracy wybuchamy. Najczęściej niestety, obrywa się właśnie naszym pracownikom, partnerom, rodzicom lub dzieciom. Gdy i nasze konkretne potrzeby nie są spełnione nie mamy poczucia bezpieczeństwa. Złość i gniew ukrywa nasz strach. Nieświadomie widzimy w naszym partnerze wroga i wybuchamy na niego w momencie zagrożenia. ​

Terapia złości

Czasem złość pojawia się u człowieka tak często i jest tak nieznośnie intensywna, że otoczenie danej osoby i ona sama czują, że potrzebna jest jej pomoc. W trakcie spotkań z terapeutą uczy się się technik radzenia sobie z tą emocją, a więc pokazywania złości w sposób adekwatny (asertywny), powstrzymywania jej i technik relaksacyjnych. Terapeuta stara się też aby efekty pracy utrzymały się po skończeniu spotkań. Psychoterapia może pomóc odmienić życie danej osobie, naprawić relacje z bliskimi i pracownikami, poprawi też znacznie jakość jej życia.

W trakcie terapii zidentyfikujesz przyczyny złości, dowiesz się jak rozpoznawać jej zwiastuny. W procesie psychoterapii nauczysz się jak w asertywny i konstruktywny sposób wyrażać złość.

W gabinecie praca nad złością koncentruje się wokół takich zjawisk jak sposoby radzenia sobie z emocjami, systemie osobistych przekonań, procesie społecznego uczenia się.
Terapia nauczy Cię, w jaki sposób zmienić sposób myślenia o sobie, innych i świecie oraz związane z tym zachowania, co przekłada się na zmianę przetwarzania emocjonalnego, a w efekcie samopoczucia.

  • Czas: 50 min

  • Cena: 150 zł

  • Częstotliwość: raz w tygodniu

ARTYKUŁY TEMATYCZNE

Chroniczny stres. Jak przetrwać? 1
, , , ,

Chroniczny stres. Jak przetrwać?

Wśród wielu przyczyn chronicznego stresu można wymienić  i te, które znane są powszechnie, jak: ogromne tempo życia, kryzysy ekonomiczne, nadmiernie wyczerpująca praca (lub jej brak), problemy wewnątrzrodzinne, czy wreszcie poważna choroba lub śmierć bliskiej osoby, ale również i te, które są mniej znane i dojrzewają przez lata, odbierając nam stopniowo energię i chęci do życia.
Być mężczyzną... Jak żyć? Terapia agresji u mężczyzn 2
, ,

Być mężczyzną… Jak żyć? Terapia agresji u mężczyzn

Dzisiejszy mężczyzna czyta dzieciom bajki na dobranoc, lepi makaron z ciastoliny, siedzi na palcu zabaw, chodzi z dziećmi na zajęcia dodatkowe. A gdzie piwo i kumple w barze? I skąd ta agresja u mężczyzn?
Być mężczyzną... Jak żyć? Terapia agresji u mężczyzn 2
, ,

Trening zastępowania agresji

Jest metodą bezpośrednio przeznaczoną do pracy z każdym, kto ma problemy w opanowaniu złości i agresji. Uczy jak zachowywać się właściwie w sytuacjach wcześniej wywołujących frustrację i gniew. Skupia się
Być mężczyzną... Jak żyć? Terapia agresji u mężczyzn 2
, , ,

Złość – pozbyć się jej czy ją przeżywać?

Złość jest naturalnym zjawiskiem, emocją, która z pewnością nie jest obca żadnemu z nas. Każdy czasem z jakiegoś powodu odczuwa złość, nawet, jeśli nie okazuje jej na zewnątrz. Odczucie to może pojawiać się na skutek rozmaitych okoliczności, ale na ogół uznaje się, że człowiek złości się, kiedy nie jest w stanie realizować swoich celów, zaspokajać potrzeb, coś nie dzieje się po jego myśli itd.