Złość

Czas trwania: 50 min
Koszt: 130 zł

Twoje ciało zaczyna krzyczeć? Jedna iskra dzieli Cię od wybuchu? Masz już dość życia w ciągłym napięciu? Nie panujesz nad złością, która pojawia się znikąd, niszczy Twoje relacje z otoczeniem i wzbudza poczucie winy?

Złość to reakcje emocjonalna, której fundamentem jest strach. Ze złością mamy do czynienia, gdy osiągnięcie celu do którego dążymy jest zablokowane i jednocześnie występuje utrata poczucia kontroli. Nieodłącznym atrybutem złości jest stresogenne otoczenie, które jest bodźcem wyzwalającym emocjonalną reakcję. 

Złość pełni funkcję komunikacyjną. Może być wyrażana krzykiem lub wręcz przeciwnie ignorancją. Może być również wyrażana w sposób fizyczny. Złość jest często wyrażana w nieakceptowalny społecznie sposób, dlatego, że emocję złości jest ciężko kontrolować, a wiąże się to z wyrzutem adrenaliny i przyspieszoną akcją serca. 

W procesie psychoterapii złości nauczysz się jak w asertywny i konstruktywny sposób wyrażać złość. Kumulowana w ciele sieje spustoszenie, zaś wylewana na otoczenie przynosi cierpienie bliskim i Tobie. W gabinecie praca nad złością koncentruje się wokół takich zjawisk jak sposoby radzenia sobie z emocjami, systemie osobistych przekonań, procesie społecznego uczenia się. Terapia poznawczo – behawioralna uczy, w jaki sposób zmienić sposób myślenia o sobie, innych i świecie oraz związane z tym zachowania, co przekłada się na zmianę samopoczucia.