OFERTA

mediacje rodzinne, rozwodowe, separacyjne, konflikt okołorozwodowy, psychologiczne wsparcie rozwodowe, plany opieki nad dziećmi, podział obowiązków, uzgodnienie porozumienia, pozasądowe rozwiązanie sporu

MEDIACJE RODZINNE

Z​​apraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami, którzy pomogą Wam porozumieć się ​​​w trudnym czasie, wesprzeć w ciężkich chwilach. Rolą mediatora jest pomoc partnerom, którzy są w konflikcie, tak, aby rozwiązać ważne kwestie bez eskalacji konfliktu.  Mediacje mają doprowadzić do rozwiązań, którymi autorami będą obie strony, na zasadzie akceptowalnego kompromisu.

Mediacja nie jest terapią par. W mediacji nie jest celem ratowanie związku. Mediacja jest drogą dochodzenia do konsensusu w konkretnych sprawach dot. np. rozwodu, ustalenia opieki nad dziećmi.

Mediator jest specjalistą ds. komunikacji, czyli jego zadaniem jest doprowadzić do porozumienia w trudnych, zawiłych sprawach, w których partnerzy nie potrafili osiągnąć zadowalającego kompromisu.

Najczęściej ,mediacje obejmują od 2 – 4 spotkań. Liczba spotkań zależy od listy zgłaszanych przez strony problemów. Częstotliwość spotkań ustalana jest  z mediatorem lub psychologiem w zależności od potrzeb i Państwa możliwości.

NASZ ZESPÓŁ – MEDIACJE

OSTATNIO CZYTANE

Chroniczny stres. Jak przetrwać? 2
, , , ,

Chroniczny stres. Jak przetrwać?

Wśród wielu przyczyn chronicznego stresu można wymienić  i te, które znane są powszechnie, jak: ogromne tempo życia, kryzysy ekonomiczne, nadmiernie wyczerpująca praca (lub jej brak), problemy wewnątrzrodzinne, czy wreszcie poważna choroba lub śmierć bliskiej osoby, ale również i te, które są mniej znane i dojrzewają przez lata, odbierając nam stopniowo energię i chęci do życia.
Koronawirus -  jak uchronić się przed paniką? 3
,

Koronawirus – jak uchronić się przed paniką?

Najczęściej to lęk uruchamia to wszystko w nas, czego nie chcielibyśmy na co dzień zobaczyć. I każdy z nas musi go oswoić na swój sposób, aby godnie przetrwać. Być może obnaży on także tę pozytywną stronę naszej osobowości i będziemy mile zaskoczeni, gdy odkryjemy radość czerpaną z codziennych, zwykłych spraw: wspólnego spaceru, zabawy z dziećmi w chowanego, sprzątania, gotowania, dawno odkładanej rozmowy z mamą przez telefon i kawy, którą ktoś być może poda nam z niespotykaną dotąd czułością.
Stres - nasz wróg czy przyjaciel? 4
, ,

Stres – nasz wróg czy przyjaciel?

Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości. Każdy człowiek reaguje na to wyzwanie odmiennie: niektórych stres paraliżuje, niektórych mobilizuje do działania czy zwiększenia wysiłków, ale na pewno stres nie jest czymś, co pozostawia naszą psychikę i ciało w stanie obojętnym.