Moje doświadczenie:

Nazywam się Anna Roszkowska.  Jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Pragnę towarzyszyć Ci w najważniejszej podróży w życiu – podróży w głąb siebie, w trakcie której przyjrzymy się twoim emocjom i trudnościom, odkryjemy twoje mocne strony oraz poszukamy rozwiązań problemów, abyś mógł wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie w zgodzie z samym sobą i z innymi.

Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi on line.

Wykształcenie:

Psychoterapia – w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym w

Akademii Edukacji i Motywacji w Warszawie

Psychologia – specjalność: psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna – studia jednolite magisterskie  Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Studium Interwencji Kryzysowej – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu

Techniki terapeutyczne poznawcze i behawioralne w terapii CBT – Dolnośląskie Centrum

Psychoterapii we Wrocławiu

Wprowadzenie do terapii DBT i trening umiejętności DBT – Polskie Towarzystwo Terapii

Dialektyczno-Behawioralnej w Gdańsku

Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – I stopień – Stowarzyszenie Niebieska Linia

w Warszawie

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach I i II stopień – Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w Warszawie

Studium Dialogu Motywującego – Polskie Towarzystwo Dialogu Motywującego w Gdańsku

Depresja poporodowa, strata okołoporodowa – Gabinety Psychoterapii Empatia w Łodzi

Kurs mediacji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – dyplom mediatora sądowego

Od początku swojej drogi zawodowej najważniejszy był dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, pogłębienie tej relacji jest możliwe dzięki pracy w charakterze psychologa i psychoterapeuty. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w jednym z warszawskich centrów psychoterapii, a także jako psycholog w telefonie zaufania Fundacji Otwarte Idee, gdzie udzielałam wsparcia psychologicznego osobom w kryzysie, samotnym, chorym, uzależnionym, z niepełnosprawnościami, borykającymi się z różnymi problemami zdrowotnymi i osobistymi. Pracowałam także w fundacji udzielającej pomocy kobietom w okresie okołoporodowymi i jako psycholog – wolontariusz w Centrum Wsparcia i Mediacji Fundacji Itaka.

Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Cenię sobie ten sposób pracy za to, jak dużą wagę przywiązuje do relacji terapeutycznej między pacjentem i terapeutą oraz za bogaty wachlarz technik i narzędzi, które pomogą Ci poradzić sobie z trudnościami, których doświadczasz. Interesuję się także trzecią falą terapii poznowczo-behawioralnych:  ACT, terapią schematów i terapią dialektyczno-behawioralną, kształcę się w tym kierunku i wykorzystuję te podejścia w praktyce terapeutycznej. W pracy kieruję się zawsze zasadami etyki zawodowej, najważniejsze jest dobro i poprawa stanu zdrowia moich pacjentów. Swoją pracę poddaję superwizji.

Prywatnie, lubię spędzać czas z bliskimi na łonie natury, aktywny wypoczynek, podróże, gotowanie, niekomercyjne kino oraz książki psychologiczne. Zawsze ważny był dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, odkrywanie jego świata przeżyć i uczuć, nieoceniające wysłuchanie i pomaganie, jeśli tej pomocy potrzebuje.

Anna Roszkowska

Anna Roszkowska

Zakres:

  • psychoterapia młodzieży (od 16 roku życia),
  • psychoterapia dorosłych

Specjalizacja:

  • zaburzenia lękowe,
  • depresja,
  • stres i przeżywanie trudnych emocji,
  • interwencja kryzysowa,
  • problemy w relacjach z ludźmi,
  • niskie poczucie własne wartości,
  • doznawanie przemocy.

Sprawdź dostępne terminy! Rezerwuj online.

Nasi specjaliści:

Nasz publikacje:

Trening Tomatisa a Autyzm.

,,Udowodniono, że w trakcie trwania terapii Tomatisa zachodzą także zmiany, które mogą dotyczyć samej mowy. U dzieci, które nie mówiły, wzrasta gotowość do wydawania dźwięków, np. wzmaga się wokalizacja, mogą pojawiać się nowe słowa. Natomiast u dzieci, które posiadały umiejętność mówienia, zauważa się poprawę w jakości wypowiadania poszczególnych dźwięków, tendencje do budowania dłuższych zdań i doboru odpowiedniejszych słów. Wydłuża się czas koncentracji i  uwagi.”