Moje doświadczenie:
Nazywam się Anna Roszkowska. Jestem psychologiem i psychoterapeutą.
Pragnę towarzyszyć Ci w najważniejszej podróży w życiu – podróży w głąb siebie, w trakcie której przyjrzymy się twoim emocjom i trudnościom, odkryjemy twoje mocne strony oraz poszukamy rozwiązań problemów, abyś mógł wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie w zgodzie z samym sobą i z innymi.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi on line.
Wykształcenie:
Psychoterapia – w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym w
Akademii Edukacji i Motywacji w Warszawie
Psychologia – specjalność: psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna – studia jednolite magisterskie Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Studium Interwencji Kryzysowej – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu
Techniki terapeutyczne poznawcze i behawioralne w terapii CBT – Dolnośląskie Centrum
Psychoterapii we Wrocławiu
Wprowadzenie do terapii DBT i trening umiejętności DBT – Polskie Towarzystwo Terapii
Dialektyczno-Behawioralnej w Gdańsku
Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – I stopień – Stowarzyszenie Niebieska Linia
w Warszawie
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach I i II stopień – Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w Warszawie
Studium Dialogu Motywującego – Polskie Towarzystwo Dialogu Motywującego w Gdańsku
Depresja poporodowa, strata okołoporodowa – Gabinety Psychoterapii Empatia w Łodzi
Kurs mediacji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – dyplom mediatora sądowego
Od początku swojej drogi zawodowej najważniejszy był dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, pogłębienie tej relacji jest możliwe dzięki pracy w charakterze psychologa i psychoterapeuty. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w jednym z warszawskich centrów psychoterapii, a także jako psycholog w telefonie zaufania Fundacji Otwarte Idee, gdzie udzielałam wsparcia psychologicznego osobom w kryzysie, samotnym, chorym, uzależnionym, z niepełnosprawnościami, borykającymi się z różnymi problemami zdrowotnymi i osobistymi. Pracowałam także w fundacji udzielającej pomocy kobietom w okresie okołoporodowymi i jako psycholog – wolontariusz w Centrum Wsparcia i Mediacji Fundacji Itaka.
Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Cenię sobie ten sposób pracy za to, jak dużą wagę przywiązuje do relacji terapeutycznej między pacjentem i terapeutą oraz za bogaty wachlarz technik i narzędzi, które pomogą Ci poradzić sobie z trudnościami, których doświadczasz. Interesuję się także trzecią falą terapii poznowczo-behawioralnych: ACT, terapią schematów i terapią dialektyczno-behawioralną, kształcę się w tym kierunku i wykorzystuję te podejścia w praktyce terapeutycznej. W pracy kieruję się zawsze zasadami etyki zawodowej, najważniejsze jest dobro i poprawa stanu zdrowia moich pacjentów. Swoją pracę poddaję superwizji.
Prywatnie, lubię spędzać czas z bliskimi na łonie natury, aktywny wypoczynek, podróże, gotowanie, niekomercyjne kino oraz książki psychologiczne. Zawsze ważny był dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, odkrywanie jego świata przeżyć i uczuć, nieoceniające wysłuchanie i pomaganie, jeśli tej pomocy potrzebuje.
Zakres:
- psychoterapia młodzieży (od 16 roku życia),
- psychoterapia dorosłych
Specjalizacja:
- zaburzenia lękowe,
- depresja,
- stres i przeżywanie trudnych emocji,
- interwencja kryzysowa,
- problemy w relacjach z ludźmi,
- niskie poczucie własne wartości,
- doznawanie przemocy.
Sprawdź dostępne terminy! Rezerwuj online.
Nasi specjaliści:
Nasz publikacje:
Trening Tomatisa a Autyzm.
,,Udowodniono, że w trakcie trwania terapii Tomatisa zachodzą także zmiany, które mogą dotyczyć samej mowy. U dzieci, które nie mówiły, wzrasta gotowość do wydawania dźwięków, np. wzmaga się wokalizacja, mogą pojawiać się nowe słowa. Natomiast u dzieci, które posiadały umiejętność mówienia, zauważa się poprawę w jakości wypowiadania poszczególnych dźwięków, tendencje do budowania dłuższych zdań i doboru odpowiedniejszych słów. Wydłuża się czas koncentracji i uwagi.”