Moje doświadczenie:

Psychoterapeuta, trener umiejętności psychologicznych, pedagog.
Ukończyła Uniwersytet Warszawski, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego – Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia. Obecnie jest w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego Szkoły Psychoterapii DDA/DDD od syndromu do źródła. Ciągle podnosi swoje kompetencje psychoterapeutyczne poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach specjalistycznych. Ukończyła m.in.: Trening Zastępowania Agresji (TZA) ART AMITY, kurs „Edukator Profilaktyki Uzależnień I Stopnia”, kurs podstawowy RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania), kurs „Zaburzenia odżywiania się – współczesne rozumienie, diagnoza i terapia w podejściu systemowym”, NVC “Język serca w pracy z dziećmi”, Psychoterapia poznawczo-behawioralna – skuteczne techniki pracy i interwencji stosowane w różnych obszarach zaburzeń, Dialog motywujący – kurs podstawowy, Kurs specjalistyczny: „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, kurs z terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych dla realizatorów programów profilaktycznych, kurs Laban Bartenieff Movement System (terapia tańcem i ruchem) .

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Warszawskim Ośrodku Wsparcia dla Kobiet i Dzieci doznających przemocy, Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Warszawie, Fundacji Strefa Pociech w Sokołowie Podlaskim, Stowarzyszeniu Niepełnosprawni dla Środowiska EKON ( warsztaty psychologiczne w oparciu o metodę TZA ART i NVC Porozumienie bez Przemocy), Centrum Wspierania Rozwoju w Węgrowie, Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga – Północ, Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” .

Od kilku lat prowadzi warsztaty i treningi psychologiczne z zakresu redukcji stresu w tym profilaktyka wypalenia zawodowego, świadomej komunikacji zarówno z dzieckiem jak i z partnerem, budowania poczucia własnej wartości, postawy asertywnej, poznawania i wyrażania emocji. Prowadzi grupy rozwojowo- terapeutyczne dla osób o obniżonym poczuciu wartości oraz z doświadczeniem nadużycia, warsztaty psychoedukacyjno-wsparciowe dla rodziców w sytuacji konfliktu około rozwodowego, warsztaty dla profesjonalistów z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Najistotniejsza w pracy terapeutycznej jest dla niej relacja oparta na bezpieczeństwie, empatii i zaufaniu, bez oceny, w której można przeżyć uczucia oraz powiedzieć o tym wszystkim co jest doświadczeniem człowieka. W pracy korzysta z różnych podejść psychoterapeutycznych, w zależności od potrzeb oraz trudności z jakimi przychodzi klient. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Interesuje ją taniec i ruch terapeutyczny, balet oraz taniec współczesny. Kocha przyrodę szczególnie taką dziką i nie znającą cywilizacji, chętnie spaceruje w jej otoczeniu. Lubi oglądać filmy kina niezależnego i słuchać trębaczy jazzowych.

Anna Szczycińska

Zakres:

  • terapia dorosłych.

Specjalizacja:

  • trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcą lepiej poznać i zrozumieć przeżywane uczucia i swoje zachowania.
  • trudności emocjonalnych ( lęk, złość, gniew, smutek, brak nadziei),
  • poczucia straty, takiej jak śmierć bliskiej osoby, utrata zdrowia, pracy, rozwód etc.
  • trudności w radzeniu sobie ze stresem i napięciem
  • poczucia braku pewności siebie i obniżonego poczuciem własnej wartości,
  • poczucia osamotnienia, izolacji, nieśmiałości

Sprawdź dostępne terminy [Gabinet – Al. Solidarności 119/125 lok 43, Warszawa]

Nasi specjaliści:

Nasze publikacje:

Koronawirus – jak uchronić się przed paniką?

Najczęściej to lęk uruchamia to wszystko w nas, czego nie chcielibyśmy na co dzień zobaczyć. I każdy z nas musi go oswoić na swój sposób, aby godnie przetrwać. Być może obnaży on także tę pozytywną stronę naszej osobowości i będziemy mile zaskoczeni, gdy odkryjemy radość czerpaną z codziennych, zwykłych spraw: wspólnego spaceru, zabawy z dziećmi w chowanego, sprzątania, gotowania, dawno odkładanej rozmowy z mamą przez telefon i kawy, którą ktoś być może poda nam z niespotykaną dotąd czułością.