Wyprawka dla dziecka, czy rodzica?

[wdfb_like_button]

Mamo, tato
Już niedługo przyjdę na świat, tak długo na mnie czekaliście i pewnie odliczacie godziny, kiedy zobaczycie moją słodką malutką buzię, kompletujecie wyprawkę… no właśnie wyprawkę. Pewnie mam już najpiękniejszy wózek z telewizji śniadaniowej, pan sprzedawca  powiedział,  że to prawdziwy mercedes i dał wam 5% zniżki, tata pomyślał: ‘ta 5%… co to jest przy kilku tysiącach’, ale Ty mamo miałaś oczy kota ze Shreka, więc cóż miał zrobić. Pokoik też mam śliczny ręcznie szyte zasłony, dywanik z katalogu, lampeczka ledowa poprawiająca nastrój, święcące kuleczki, szumiący miś, karuzelka z odgłosami lasu no i łóżeczko identyczne jak na blogu tej aktorki…cudeńko tylko czemu ten mój tatuś coraz ciaśniej trzyma portfel w dłoni?

Moi Kochani Rodzice zanim kupicie te wszystkie rzeczy zapytajcie sprzedawcy lub przeczytajcie w internecie:
Czy ten wózek ma funkcję przytulania?
A lampka? Ukoi mój bolący brzuszek? A może sprawi, że będziecie dysponować nieograniczonymi pokładami cierpliwości?
A może Wasza uwaga skierowana jest nie w tą stronę co trzeba? Pamiętajcie, że przed wami wyzwanie życia musicie być silni, opanowani i mieć dla mnie morze miłości i cierpliwości… ja też na Was czekam i nie obiecuje, że nie dam wam w kości pewnie dam, bo charakterek będę miał po Was, więc proszę skierujcie swoje przygotowania w odpowiednią stronę.
Wasze Małe Szczęście

Jesteśmy tylko ludźmi, wabią nas błyskotki, lubimy otaczać się ładnymi rzeczami a dla swojego dziecka chcemy kupić wszystko, co najlepsze. No właśnie, ale czy my kupujemy dla dziecka, czy dla siebie i według jakich kryteriów? Zastanówmy się wspólnie, czego tak naprawdę potrzebuje nasza pociecha… myślę, że znacie odpowiedź na to pytanie. Oczywiście pewne rzeczy są potrzebne, bo strefa klimatyczna, w której żyjemy nie pozwala na pełny naturyzm, dlatego przygotowałam dla Was listę wyprawkową, którą będę prezentowała w kolejnych wpisach. Pierwszym artykułem z cyklu Wyprawka dla dziecka, do którego lektury zachęcam, będzie Szafa Malucha.

Dodaj komentarz

Call Now Button