Moje doświadczenie:

Psycholog, psychoterapeuta. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Uniwersytetu Warszawskiego.

​Odbyła cykl specjalistycznych szkoleń z zakresu pracy z pacjentem depresyjnym i lękowym oraz warsztaty dla pracujących z osobami chorującymi psychicznie. Ukończyła również kurs pomocy osobom, które doświadczyły traumy (PTSD). Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu negocjacji i mediacji oraz zawodowego kursu hipnozy energetycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Dobrze, że Jesteś, Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Integracja oraz pracując jako kurator sądowy. Odbyła staże na oddziale psychiatrycznym Szpitala w Hajnówce oraz oddziale psychiatrycznym II Kliniki Psychiatrycznej Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Bliska jest jej również filozofia terapii prowokatywnej, w myśl której, jednym z podstawowych narzędzi terapeuty jest serdeczny humor w rozmaitych postaciach – przerysowania ironii, drwiny i absurdu. Poza konwencjonalnymi technikami poznawczo – behawioralnymi stosuje EMDR, uznaną metodę leczenia traum.

Pracuje głównie z dorosłymi i młodzieżą cierpiącymi na zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne, zaburzenia nastroju. Pomaga osobom, które cierpią z powodu chronicznego stresu, napięcia i złości, apatii, wypalenia zawodowego.

Maja Prusaczyk

Maja Prusaczyk

Specjalizacja:

  •  terapia indywidualna osób dorosłych od 19 r.ż.,

Specjalizacja:

  • nerwice,
  • natręctwa,
  • ataki paniki,
  • dolegliwości w ciele,
  • złość, terapia osób po rozstaniach,
  • zazdrość,
  • traumy,
  • brak wiary w siebie.

Nasi specjaliści:

Moje publikacje:

Stres - nasz wróg czy przyjaciel? 13

Stres – nasz wróg czy przyjaciel?

Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości. Każdy człowiek reaguje na to wyzwanie odmiennie: niektórych stres paraliżuje, niektórych mobilizuje do działania czy zwiększenia wysiłków, ale na pewno stres nie jest czymś, co pozostawia naszą psychikę i ciało w stanie obojętnym.