OFERTA

obniżony nastrój, natręctwa, tiki, ataki złości, brak relacji rówieśniczych, lęki, fobie, dolegliwości fizyczne na tle psychicznym, ataki paniki, zaburzenia osobowości, trening zastępowania agresji, trening asertywności, tus, uzależnienia, porady wychowawcze

PSYCHOTERAPIA DZIECI

Kiedy z dzieckiem do psychoterapeuty?

Rodzic ma nieocenioną intuicję i wie najlepiej kiedy coś z jego dzieckiem się dzieje. Często też psychologowie szkolni, psychiatrzy zalecają konsultację ze specjalistą, który zdiagnozuje problem, jego źródło i wesprze dziecko i jego rodzinę w implementacji pożądanej zmiany.

Najczęstsze zaburzenia psychiczne występujące u dzieci:

  • zaburzenia zachowania (przekraczanie norm, granic, kłamstwa, opuszczanie zajęć szkolnych, samookaleczenie, nadużywanie środków psychoaktywnych)
  • zaburzenia emocji (bunt, agresja, labilność emocjonalna)
  • zaburzenia lękowe (silny lęk, fobia społeczna, fobia szkolna, unikanie trudnych sytuacji, martwienie się, zaburzenia psychosomatyczne np. bule głowy, brzucha, tiki, natręctwa, nieprawidłowy sen)
  • zaburzenia nastroju (utrata zainteresowań, utrata apetytu, unikanie kontaktów społecznych, myśli samobójcze, niskie poczucie własnej wartości, apatia, zaburzenia snu).

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwsze spotkanie z psychologiem zapraszamy samych opiekunów. To czas, w którym specjalista zapozna się z problemem, dowie się jaka jest perspektywa rodzica. Pierwsze spotkanie to również dla terapeuty źródło informacji na temat długości utrzymywania się problemu, relacji rodzinnych, praktykowanych metod wychowawczych, funkcjonowania dziecka w grupie.

Reasumując pierwsze trzy spotkania (pierwsze sami opiekunowie), to tzw. spotkania konsultacyjne, które dostarczają specjaliście wiedzy na temat specyfiki problemu i jego uwarunkowań.

Jak wygląda proces terapeutyczny?

W zależności od dolegliwości terapia polega na dobraniu metod terapeutycznych dedykowanych danemu problemowi. Psychoterapeuta poznając dziecko, rodziców i jego problemy dobiera interwencje celowane, m.in. identyfikacja i przeformułowanie destrukcyjnych myśli, praca z emocjami, trening umiejętności społecznych, psychoedukacja, budowanie kontaktu z własną wartością.

  • psychoterapia indywidualna
  • 140 zł

  • 50 min
  • 8:00-22:00
  • raz w tygodniu

LOKALIZACJA

EMPATIA DZIECI I MŁODZIEŻ

NASZ ZESPÓŁ – PSYCHOTERAPIA DZIECI

OSTATNIO CZYTANE

,

Koronawirus – jak uchronić się przed paniką?

Najczęściej to lęk uruchamia to wszystko w nas, czego nie chcielibyśmy na co dzień zobaczyć. I każdy z nas musi go oswoić na swój sposób, aby godnie przetrwać. Być może obnaży on także tę pozytywną stronę naszej osobowości i będziemy mile zaskoczeni, gdy odkryjemy radość czerpaną z codziennych, zwykłych spraw: wspólnego spaceru, zabawy z dziećmi w chowanego, sprzątania, gotowania, dawno odkładanej rozmowy z mamą przez telefon i kawy, którą ktoś być może poda nam z niespotykaną dotąd czułością.
, ,

Stres – nasz wróg czy przyjaciel?

Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do Stres jest na ogół wyzwaniem, próbą, w obliczu której testowane są nasze zdolności adaptacyjne do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości. Każdy człowiek reaguje na to wyzwanie odmiennie: niektórych stres paraliżuje, niektórych mobilizuje do działania czy zwiększenia wysiłków, ale na pewno stres nie jest czymś, co pozostawia naszą psychikę i ciało w stanie obojętnym.
, ,

Oswoić lęk

Gdy dopada nas lęk, może on poważnie zdezorganizować nasze życie, pochłaniać całą naszą uwagę. W naszej codziennej krzątaninie zazwyczaj jednak spychamy go na margines, nie zajmujemy się nim wcale dopóty, dopóki nie opanuje naszych myśli, uczuć, emocji czy wreszcie ciała w bardzo bolesny sposób i to w sytuacji, w której może najmniej się go spodziewaliśmy.
, , ,

Pokonać złość

Bywa złość nagła, porywcza, okazywana bez zahamowań i równie szybko mijająca. Bywa też złość hodowana i podsycana dniami, a nawet latami, głęboko skrywana i przemyślana, trudna złość.
,

Gdy wolność jest udręką czyli o źródle lęku przed wystąpieniami publicznymi.

Umiejętność publicznego występowania jest dziś prawdopodobnie jedną z najbardziej pożądanych kompetencji, a jej znaczenie na rynku pracy wciąż rośnie. Dla wielu osób , niestety ,na nieszczęście. Zwłaszcza dla tych, których paraliżuje stres związany z zaprezentowaniem się przed szerszym, a nawet tylko kilkuosobowym czy dobrze znanym audytorium, a lęk towarzyszący publicznemu wystąpieniu skutecznie odbiera wszelką nadzieję na to, że możemy wypaść dobrze.
, ,

Jaki smak ma samotność czyli o współczesnych problemach w relacjach.

Samotność ma różne oblicza. Możemy na przykład być w związku czy tworzyć rodzinę, a mimo to mieć poczucie, że jesteśmy zdani tylko na siebie i opuszczeni.
, ,

Migrena – nie taka straszna?

Punktowe i przenikliwe bóle głowy o charakterze napadowym to jedno, ale najczęściej towarzyszą im nudności prowadzące do wymiotów bądź biegunka, a takie połączenie praktycznie wyklucza ich na co najmniej kilka godzin z możliwości wykonywania pracy czy codziennych obowiązków.
,

Diagnoza: Zespół Aspergera. Co dalej?

Choroba Aspergera jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu, jednak jest to o wiele łagodniejsza jego forma. Przede wszystkim - w przeciwieństwie do autyzmu schorzenie to u dzieci i dorosłych nie powoduje zaburzeń w rozwoju umysłowym.