Leczenie nerwicy, fobii, lęków, natręctw, ataków paniki, migren


​Czas trwania: 50 min
Lokalizacja: Aleja Solidarności/Jana Pawła II, Warszawa (Śródmieście/Wola)

  • Terapia poznawczo-behawioralna
  • Terapia Schematów
  • Terapia Humanistyczna
  • Terapia EMDR
  • Relaksacja
  • Focusing​​​​​
  • Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach​


​Odczuwasz ciągły niepokój i napięcie, które masz wrażenie, że nigdy się nie skończą? Doświadczasz lęku, który paraliżuje Twoje działania, sprawia, że nawet załatwienie drobnej sprawy okupione jest dużym wysiłkiem? Nieustannie martwisz się o swoje życie i bliskich? Masz problem z przełykaniem, serce dziwnie bije, kręgosłup boli a migreny stają są codziennością. A może zbyt często myjesz ręce? Otoczenie sugeruje Ci, że Twoje reakcje są nerwowe i nieadekwatne? Prawdopodobnie doświadczasz zaburzeń lękowych, które są najbardziej powszechnymi problemami zdrowia psychicznego. 

Nerwica, GAD, nerwica natręctw, zaburzenia psychosomatyczne, fobia, zespół stresu pourazowego (PTSD), zespół paniki, hipochondria, to zespół zaburzeń, których wspólnym mianownikiem jest lęk i wspólna strategia radzenia sobie z nim – unikanie. Wielu pacjentów z zaburzeniem lękowym doświadcza lęku przy braku oczywistego zagrożenia. Leczenie stanów lękowych w podejściu poznawczo – behawioralnym polega na identyfikacji, weryfikacji i modyfikacji znaczeń przypisywanych lękowi oraz zachowań podtrzymujących. 

Zaburzeniom lękowym często towarzyszą dolegliwości fizyczne takie jak ucisk w klatce piersiowej, w brzuchu, bezsenność, uczucie duszenia się, zawroty głowy, szybkie bicie serca, ból serca, a pojawienia się tych objawów nie można wyjaśnić przyczynami medycznymi. 

Metody terapeutyczne są zalecanym sposobem walki z chorobą i pozwalają na skuteczne zwalczanie jej objawów, a tym samym na polepszenie jakości życia pacjenta. Podjęcie psychoterapii pozwala opanować techniki łagodzenia i przerywania napadów lęku, natrętnych myśli i czynności. Za jej pomocą można rozpoznać i zmienić pewne wzorce zachowań, które przyczyniają się do powstania i utrzymywania się stanów lękowych.

Psychoterapia stanowi podstawowy wybór w leczeniu wszystkich zaburzeń lękowych.


Call Now Button