
Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą – czego się spodziewać?
Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą – czego się spodziewać?
Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii to ważny krok w drodze do lepszego samopoczucia i zrozumienia siebie. Jednak dla wielu osób pierwsza wizyta u terapeuty bywa źródłem…

Jesienna Depresja – Jak Radzić Sobie z Przesileniem
Jesienna depresja jest możliwa do pokonania. Nie poddaj się sezonowej depresji. Jest kilka sposobów, które pomogą Ci w walce z nią. To bardzo proste, niedoceniane metody o udowodnionej wysokiej skuteczności.

Metoda Tomatisa a nadwrażliwość na dźwięki
Metoda Tomatisa a nadwrażliwość na dźwięki: Skuteczna pomoc dla dzieci wrażliwych na bodźce akustyczne
Nadwrażliwość na dźwięki, znana również jako hiperakuzja, to stan, w którym codzienne…

Lecząca moc dźwięków – o zastosowaniu metody Tomatisa w problemach związanych z przetwarzaniem słuchowym u dzieci.
Problemy z przetwarzaniem słuchowym nie biorą się znikąd. Zarówno hałas, tempo życia, zanieczyszczenia, jak i informacyjne przeciążenie, które na co dzień dotyka nas w postaci bardzo silnych i licznych bodźców, sprawiają, że często nie nadążamy z ich właściwą percepcją i przetwarzaniem.

Trening Tomatisa a Autyzm.
,,Udowodniono, że w trakcie trwania terapii Tomatisa zachodzą także zmiany, które mogą dotyczyć samej mowy. U dzieci, które nie mówiły, wzrasta gotowość do wydawania dźwięków, np. wzmaga się wokalizacja, mogą pojawiać się nowe słowa. Natomiast u dzieci, które posiadały umiejętność mówienia, zauważa się poprawę w jakości wypowiadania poszczególnych dźwięków, tendencje do budowania dłuższych zdań i doboru odpowiedniejszych słów. Wydłuża się czas koncentracji i uwagi.”

Który trening słuchowy – Tomatis, Johansen czy Neuroflow?
Terapię Tomatisa, Johansena czy Neuroflow, bo właśnie o nich będzie tu mowa, łączy jeszcze jedno - a mianowicie podobny skutek, jakim jest zawsze, choćby nawet nieznaczna, poprawa reakcji społecznej u wszystkich pacjentów. Poza tym elementem wspólnym jest sam sposób diagnozowania pacjentów, który odbywa się zawsze przy pomocy audiometru. W terapii metodą Neuroflow diagnozą jest poprzedzony każdy etap treningu słuchowego i na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny program ćwiczeń.

Efekt Tomatisa – zastosowanie metody Tomatisa w terapii.
Z metody Tomatisa często korzystają także dorośli, dla których tego rodzaju trening może stanowić doskonałe remedium na bezsenność, skołatane nerwy , różnego rodzaju lęki czy po prostu umożliwić odreagowania niektórych sytuacji stresowych.


Praca zdalna – nowy trend czy przykra konieczność?
Trwająca od przeszło dwu lat pandemia koronawirusa przyniosła nam wiele lęków, obaw o przyszłość, a wielu z nas dosłownie wywróciła życie do góry nogami. W dobie zamykających się co chwilę mniejszych i większych firm i niepewności co do utrzymania dotychczasowych stanowisk pracy, musieliśmy jeszcze raz, od początku, ustalić swoje priorytety i w szaleńczym tempie dostosować się do rozgrywających się na naszych oczach zmian.

W ,,nie – swojej skórze” czyli kilka słów o problemach skórnych wynikających ze stresu.
Wygląd i kondycja naszej skóry bywa często odzwierciedlaniem naszych codziennych potyczek z życiem, miernikiem tego w jaki sposób obchodzimy się sami ze sobą i swoim ciałem. Bywa także niekiedy najbardziej widoczną odpowiedzią na stres i zmęczenie, i to nie tylko z powodu utrwalającej się mimiki czy przybywających na twarzy zmarszczek.

Chroniczny stres. Jak przetrwać?
Wśród wielu przyczyn chronicznego stresu można wymienić i te, które znane są powszechnie, jak: ogromne tempo życia, kryzysy ekonomiczne, nadmiernie wyczerpująca praca (lub jej brak), problemy wewnątrzrodzinne, czy wreszcie poważna choroba lub śmierć bliskiej osoby, ale również i te, które są mniej znane i dojrzewają przez lata, odbierając nam stopniowo energię i chęci do życia.

Koronawirus – jak uchronić się przed paniką?
Najczęściej to lęk uruchamia to wszystko w nas, czego nie chcielibyśmy na co dzień zobaczyć. I każdy z nas musi go oswoić na swój sposób, aby godnie przetrwać. Być może obnaży on także tę pozytywną stronę naszej osobowości i będziemy mile zaskoczeni, gdy odkryjemy radość czerpaną z codziennych, zwykłych spraw: wspólnego spaceru, zabawy z dziećmi w chowanego, sprzątania, gotowania, dawno odkładanej rozmowy z mamą przez telefon i kawy, którą ktoś być może poda nam z niespotykaną dotąd czułością.