Moje doświadczenie:

Mediator, terapeuta par. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Polskiego Centrum Mediacji I Oddział w Warszawie. Ukończyła cykl szkoleń i warsztatów z zakresu pracy z parą – diagnozy problemów, pracy z parą w sytuacji zdrady, pracy z parą pozostającej w konflikcie. Ponadto brała udział w licznych szkoleniach z zakresu mediacji organizowanego przez Polskie Centrum Mediacji.

Specjalizuje się w terapii par, małżeństw, prowadzeniu mediacji rodzinnych, mediacji około rozwodowych.

Aktywnie uczestniczyła w rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy zwaśnionymi stronami, starając się znaleźć przyczynę sporu, ustalić oczekiwania stron i doprowadzić do tego, by zechciały ze sobą rozmawiać. Podkreśla, jak ważna jest umiejętność obiektywnego spojrzenia z zewnątrz i znalezienia sposobu na wyciszenie emocji i nakłonienie stron do próby znalezienia rozwiązania zanim dojdzie do etapu, w którym dialog już nie jest możliwy. Jest zwolenniczką szukania rozwiązań, polubownych metod rozwiązywania sporów. Z sukcesem prowadziła negocjacje, w celu zawarcia porozumienia akceptowalnego przez strony konfliktu.

Prywatnie pasjonatka książek. Z zainteresowaniem poznaje kulturę, historię i kuchnię innych krajów, podczas podróży próbuje rozeznać się w klimacie danego miejsca, by choć przez chwilę poczuć się jak tubylec. Lubi ludzi i najważniejsza dla niej jest rozmowa, w której każda strona ma dużo przestrzeni na wypowiedź, ale też na wysłuchanie swojego rozmówcy.

Łukasz Prusaczyk

Agnieszka Świderska - terapeuta par, mediator 20

Zakres:

  • mediator,
  • terapia par.

Specjalizacja:

Sprawdź dostępne terminy [Gabinet – Al. Solidarności 119/125 lok 43, Warszawa]

Nasi specjaliści:

Nasze publikacje:

Agnieszka Świderska - terapeuta par, mediator 15

Koronawirus – jak uchronić się przed paniką?

Najczęściej to lęk uruchamia to wszystko w nas, czego nie chcielibyśmy na co dzień zobaczyć. I każdy z nas musi go oswoić na swój sposób, aby godnie przetrwać. Być może obnaży on także tę pozytywną stronę naszej osobowości i będziemy mile zaskoczeni, gdy odkryjemy radość czerpaną z codziennych, zwykłych spraw: wspólnego spaceru, zabawy z dziećmi w chowanego, sprzątania, gotowania, dawno odkładanej rozmowy z mamą przez telefon i kawy, którą ktoś być może poda nam z niespotykaną dotąd czułością.