Moje doświadczenie:
Łukasz Prusaczyk zdobywał swoje doświadczenie zawodowe od 2002 roku, współpracując z fundacją Contusio Celebri, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Integracja oraz na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Bródnowskiego i Szpitala Bielańskiego. Pracował także jako terapeuta w ramach Camp America International Exchange Programme w USA. Doświadczenie zdobywał jako psycholog-terapeuta w Psychologicznej Poradni Rodzinnej w Warszawie, gdzie działał pod stałą superwizją. Obecnie jest psychoterapeutą w poradni Psychoterapeutycznej PrzystanekEmpatia.pl.
Wykształcenie i szkolenia
Ukończył czteroletnią Szkołę Psychoterapii oraz Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest absolwentem psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył także liczne szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego oraz uczestniczył w treningach interpersonalnych i intrapsychicznych.
Metody pracy
Łukasz Prusaczyk pracuje zgodnie z podejściem psychoterapii humanistycznej (egzystencjalno-doświadczeniowej). W swojej pracy terapeutycznej stosuje metodę focusingu, która polega na skupieniu się na ciele i uświadomieniu sobie bieżących emocji. Metoda ta szanuje autonomię klienta i jest skuteczna zarówno dla osób przytłoczonych emocjami, jak i tych, którzy są zablokowani emocjonalnie. W walce z depresją wykorzystuje techniki mindfulness, które skupiają się na uważnej obecności. Stosowane podejście pozwala na głębokie zrozumienie potrzeb klienta, jego wartości oraz sensu życia, co jest kluczowe w procesie terapeutycznym.
Filozofia pracy
Kieruje się zasadą, że najważniejsze w terapii jest zrozumienie, a nie ocenianie.
Zainteresowania prywatne
Prywatnie jest fanem sportów zimowych, miłośnikiem szybowców oraz kina skandynawskiego.
Zakres:
- terapia dorosłych.
Specjalizacja:
- terapia skoncentrowana na emocjach,
- terapia agresji, obniżony nastrój,
- samoocena,
- problemy w relacji,
- zaburzenia psychosomatyczne,
- terapia egzystencjalna.
Sprawdź dostępne terminy! Rezerwuj online.
Nasi specjaliści:
Moje publikacje:
O co chodzi z tym przetwarzaniem słuchowym?
Czy Twoje dziecko potrzebuje badania przetwarzania słuchowego? Treningu słuchowego? Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko często prosi o powtórzenie, łatwo się rozprasza lub ma trudności z nauką – badanie uwagi słuchowej może pomóc znaleźć przyczynę. A jeśli wykryjemy trudności? Możemy skutecznie je niwelować dzięki treningowi słuchowemu. Metoda Tomatis znacząco poprawia parametry przetwarzania słuchowego u większości dzieci doświadczających zaburzenia uwagi słuchowej.